צילום משנה מציאות

את סשן הצילום האישי בסגנון בודואר יצרתי מתוך ההבנה וההכרה בכוחו של צילום.

בעידן המודרני בו אנו חיים, עידן הרשתות החברתיות, תמונות מהוות כלי רב עוצמה.

בפן השלילי אמנם התרגלנו להשוות את עצמנו לתמונות שאנו רואים במגזינים או בעדכוני המדיה החברתית שלנו וליפול למעגל של דיבור עצמי שלילי והערכה עצמית נמוכה, אך בפן החיובי, יכול הצילום באותה המידה גם לסייע לנו לשבור את מעגל הביקורת העצמית הנגרמת על ידי סטנדרטים לא מציאותיים של יופי.

איך? בכך שניקח לידינו בחזרה את השליטה.

או במילים אחרות – על ידי סשן צילום אישי שיגרום לנו להרגיש יפים ועוצמתיים, בדיוק כפי שאנחנו.

זה יכול להיות פשוט כמו צילום של כמה תמונות סלפי שגורמות לנו להרגיש טוב, או מורכב מעט יותר, כמו יצירת פרויקט שמשקף את היופי האישי שלנו. ממש כמו בסשן הצילום האישי  בסגנון בודואר.

כך או כך, פעולת הצילום מאפשרת לנו ליצור נרטיב של קבלה והערכה עצמית.

ניתן להשתמש בצילום גם כדי לאתגר את הדרך בה אנו חושבים על יופי, למשל באמצעות תמונות של עצמנו שחוגגות את התכונות הייחודיות שלנו, במקום לנסות להשתלב בסטנדרט יופי מסוים, או תמונות של עצמנו שמספרות את הסיפור שלנו ומשקפות את הערכים שלנו, במקום לנסות להשתלב ברעיון של יופי שנקבע על ידי מישהו אחר.

באמצעות השתלטות על הנרטיב שלנו, אנו יכולים ליצור דימוי עצמי חיובי יותר ולשבור את מעגל הביקורת העצמית הנגרמת על ידי סטנדרטים לא מציאותיים של יופי. צילום יכול להיות כלי רב עוצמה שיעזור לנו להגדיר מחדש את משמעות היופי עבורנו ולחגוג את היופי האישי שלנו.

לצילום יש גם את הכוח לשנות את הדרך בה אנו רואים יופי. הוא יכול לאתגר את תקני היופי המסורתיים ולפתוח את ההגדרה של יופי כך שתקיף מגוון נרחב יותר של אנשים. ככל שיותר אנשים יצטלמו כפי שהם, מבלי להיכנע למודל המוכתב והכמעט בלתי אפשרי, כך יוצגו לעולם חלופות רבות יותר למה שמכונה “יופי”.

בשנים האחרונות יותר ויותר צלמים משתמשים באמנות שלהם כדי לאתגר את תקני היופי המסורתיים המוצגים בתקשורת. ניתן לעשות זאת במגוון דרכים, החל מהצגת צילומים מחוץ לסטנדרטים המסורתיים של היופי ועד ליצירת אמנות החוגגת את הגיוון. בכך, הצלמים עוזרים להגדיר מחדש את המשמעות של יופי וכיצד ניתן לראותו באור אחר.

לצילום יש את הכוח לשנות את האופן שבו אנו רואים יופי, ולצלמים יש את היכולת הייחודית להשתמש באמנות שלהם כדי לאתגר את תקני היופי המסורתיים שהוצגו בפנינו. על ידי הצגת מגוון רחב יותר של אנשים ויצירת יצירות אמנות החוגגות גיוון, צלמים יכולים לעזור לפתוח את ההגדרה של יופי וליצור הגדרה כוללת יותר של יופי שיכולה להיות מוערכת על ידי כולם.

והכי חשוב- לכל אחת ואחד מאיתנו יש את היכולת לשלוט על הנרטיב שלנו ולהציג את היופי שלנו לעולם – בדיוק כפי שאנחנו.

Boudoir חזרה ל

 
Daniela Contini Photographer background image
× ?הי! במה אוכל לעזור
Skip to content